Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 5

Natural Cup Přerov 2009

19.10.2009 15:01

Dne 17. 10. 2009 s v Přerovském kulturním domě konala soutěž naturální sportovců Natural Cup 2009 pod záštitou českého svazu naturálních kulturistů a města Přerova. Vydal jsem se podívat až na finále, které začínalo v 17 hodin. Finále začalo nástupem všech soutěžících na podium a předáním cen nejúspěšnějším sportovcům města Přerov. Pak vyhlásili jména postupujících do finálových bojů a těm, co nepostoupili, byli oceněni věcným dárkem a byla jim věnována chvíle na pódiu, aby předvedli své nejlepší pózy. A potom už se začínalo volnými sestavami juniorů. Z mého pohledu, pokud mohu srovnat s juniorskými závodníky federace IFBB, tak tato kategorie nepřinesla žádné překvapení. Někteří by, dle mého pohledu, moli mít trochu víc sebekritiky než vystoupí na soutěžní prkna, ale i tak oceňuji jejich snahu a projev na pódiu.  Jediné, co jsem tak trochu nepochopil, byla disciplína model (přisuzuji to své neúčasti na semifinále). Z mého pohledu se na podiu prošlo pár pěkných dívek, ale způsob jejich hodnocení mi zůstal skryt. Co se týká fitness kategorií, tak muži bez problémů převálcovali kategorii žen, (kde se zcela vyjímala pěknou sestavu jen Lenka Červená-Bořutová). Dokonce bylo slyšet sálem, že pokud některá fitnesska nic neuměla, tak se aspoň namalovala co nejvýrazněji.
Pokud shrnu celou soutěž, mohu říct, že to bylo příjemné strávené odpoledne. Někteří závodníci předčili mé očekávání. Co se mi každopádně líbilo, byla celková atmosféra a chuť závodníků soupeřit mezi sebou a vydat ze sebe na pódiu to nejlepší.
Pokud se někde poblíž Vás taková soutěž objeví, můžu jenom doporučit návštěvu.

Autor: Zdenek