NO – Nitrix Oxide přípravky - Sport Nutrition Vávra

Kategorie článků

Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 5

NO – Nitrix Oxide přípravky

30.10.2009 15:15

NO – Nitrix Oxide přípravky pomáhají podporovat a udržovat hladinu oxidu dusnatého ( NO ) v kosterním svalstvu. Základní složkou NO přípravků je látka Arginine Alpha-Ketoglutarate s farmaceuticky zpracovaným transportním systémem postupného uvolňování.
Arginin, uvolněný do krevního oběhu, výrazně zvýší vlastní schopnost organismu produkovat NO – Nitrix Oxid. NitrixOxide rozbíjí vnitřní tělesné hráze – otevírá krevní kanálky a způsobuje zvýšený přívod krve do svalů. Tím zcela naplní všechny svaly potřebnými živinami, které jsou obsaženy v této ojedinělé formuli a které umožní razantní zvětšení jejich objemu. Následné zvýšení hladiny NO má tedy souhrnně tyto účinky: delší a mohutnější napumpování svalů po tréninku, nárůst síly a výdrže při tréninku, rychlejší regenerace a pohlavní svěžest.
 Nitrix Oxide je také nazýván jako  vasodilator protože umožňuje zvyšovat schopnost organismu dodávat krev zatěžovaným svalům. Více krve znamená více kyslíku a živin, které jsou načerpány do kosterního svalstva. To vše směřuje k většímu a plnějšímu napumpování a lepšímu celkovému výsledku.
Další složkou NO přípravků je Citrulin Malát pomáhá obnovovat zdroje okamžité energie (ATP) a díky tomu zvyšuje sílu při výkonu a oddaluje nástup pocitu únavy. V organismu se přeměňuje na arginin (stimulant NO) a malát , který je součástí Krebsova cyklu a napomáhá eliminovat kyselinu mléčnou ve svalech. Stimuluje imunitní systém.

Předtréninkové přípravky NO dále obsahují různé známé stimulanty a energii povzbuzující látky jako taurin, kofein, výtažky z rostlin: zeleného čaje a gymnostemna pentaphyllum i různé alkaloidy.  
Jelikož podporují účinnost a vstřebatelnost i jiných důležitých látek jako je kreatin, kre-alkylyn, aminokyseliny BCAA a další jsou tyto látky častými ingrediencemi speciálních směsí NO přípravků.

Shrnutí: NO přípravky tak nastartují transportní zásobovací systém, zaplaví svaly krví bohatou na živiny a způsobí konečný anabolický růst svalů za současného snižování tukových tkání. Nejčastěji se dávkují cca 30min před tréninkem a po tréninku.
Asi nejznámějším z řady přípravků NO současného trhu je Nitrix a No-xplode od BSN.

 

Fotogalerie:

Hodnocení článku:

Hlasujte jako ve škole: 1 2 3 4 5 , aktuálně 2.8

Komentáře

18.1.2013 11:49 - Jiří píše
Otázečka: Je vhodný pro vrcholového plavce s poměrně nízkým tlakem? Vzhledem k informaci v článku, že roztahuje cévy - že by se ještě snížil tlak...
Váš komentář:
Jméno:
E-mail:
Opište kód 2796:
 

Vyhledávání

Poraďte se s odborníkem

Mgr. Janka Pálešová
mobil: 608 962 685
tel., fax: 585 155 061
e-mail: info@sportnutrition.cz
ICQ: 358 329 201
358329201

Facebook

Doporučujeme

Nejlépe hodnocené články

Anketa

Nahrávám anketu...

SPORTNUTRITION VÁVRA       A U solných mlýnů 2 - Lékárna, 783 71 Olomouc       T+F 585 155 061       M 608 962 685       E info@sportnutrition.cz
webdesign 123 DESIGN