Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 10

Olomoucký silák 2009 - výsledky a fotogalerie

8.12.2009 15:48

Dne 5. 12. 2009 se v Sokole Olomouc konal již 9. ročník soutěže o „Olomouckého siláka“ v tlaku na lavičce k výročí 140 let od založení Sokola. Firma Sportnutrition Vávra se akce účastnila jako jeden se sponzorů, tak i jako oddíl vysílající svého závodníka. Byla to Janka Páléšová, která závodila v  kategorii žen. Ale začněme od začátku. První se představila nepočetněji obsazená kategorie mužů do 80 kg, která byla předzvěstí, podle mě, nejzajímavější a nejlépe obsazené kategorie mužů do 100 kg. V této kategorii sváděli již tradiční boj Olomoučáci: Bruno Walter se svým kolegou Petrem Maceášikem a Markem Bouchalem. Tito tři si nakonec rozdělili stupně vítězů přesně v tomto pořadí, kdy Bruno vyhrál výkonem 220 kg a zlepšil se proti minulému ročníku o 10 kg. Taky nakonec získal i letošní cenu za nejvyšší rozdíl (vzepřená váha – tělesná hmotnost).  Pak už následovala kategorie nad 100 kg, kde taky byli k vidění krásné výkony (např. v podání polského závodníka), který se popasoval s nejtěžší činkou dne a to 240kg.

Bohužel až jako poslední následovala kategorie žen, kde se sešlo 9 závodnic jak z ČR tak SR a přijely si zasoutěžit i závodnice z Polska. Vítězkou této kategorie se stala Janka Páléšová s výkonem 67,5kg (a rozdílem 14,4kg), čím si vylepšila i svůj osobní rekord. Jako druhá se umístila Jana Mikušová s výkonem 80 kg, ale její tělesná hmotnost byla poněkud vyšší, a rozdíl (těl. hmotnost-výkon) byl pouze 7,1kg. Pauzy mezi jednotlivými kategoriemi vyplnily ukázky bojových umění a zápasu. Celá soutěž měla spád, kategorie následovali dle možností rychle. Snad jen u poslední kategorie žen bylo trošku na škodu, že závodnice bojovali před poloprázdným sálem, diváci již dali přednost rozsvěcování Vánočního stromku a ohňostroji na olomouckém náměstí. Soutěže se také účastnili postižení sportovci, jejichž výkony si zaslouží obdiv a právem byli odměněni nejenom potleskem celého sálu.

Výsledky:

Olomoucký silák 2009 do 80 kg muži
1. Wolf Čestmír (Vítkovice) těl. hmotnost 79,7kg /platný pokus 170kg /rozdíl: 90,3kg
2. Pastorek Martin (Čachtice) těl. hmotnost: 78,9kg /platný pokus: 145kg /rozdíl: 66,1kg
3. Šacher Lukáš (Č. Budějovice) těl. hmotnost: 74,7kg /platný pokus: 140kg /rozdíl: 65,3kg

Olomoucký silák 2009 do 100 kg muži
1. Walter Bruno (SK fitnesgym Neředín) těl. hmotnost: 97,4kg /platný pokus: 220kg /rozdíl: 122,6kg
2. Maceášik Petr (Fitnes Gym Neředín) těl. hmotnost: 98,6kg /platný pokus: 215kg /rozdíl:  116,4kg
3. Bouchal Marek (Sokol Ol. Zápas) těl. hmotnost: 97,9kg /platný pokus: 205kg /rozdíl: 107,1kg