Tatranský pohár – Galaxy Poprad 2009 - Sport Nutrition Vávra

Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 5

Tatranský pohár – Galaxy Poprad 2009

26.11.2009 10:40

Po účasti na Grand Prix Pepa Opava nás čekala cesta na Slovensko do Popradu hned druhý den v neděli 25. 10. 2009. Tatranský pohár je na Slovensku již zavedenou soutěží, která má tradičně velmi dobré obsazení a mezi závodníky je tvrdá konkurence. Letošnímu ročníku bohužel trošku uškodil fakt, že se konal v neděli po sobotních prestižních pohárových soutěžích: GP Opava (ČR) a GP Trnava (SR).
Prezentace v Popradě začínala ve 13 hod a my jsme dojeli krátce po začátku. Již na prezentaci bylo jasné, že mnoho závodníků zůstalo odpočívat doma. Ale i tak se sešla slovenská špička tohoto sportu, což plná hala diváků ocenila skvělou atmosférou, i když za okny opět vládlo nevlídné počasí.
Nejpočetnější kategorií se tak stala klasická kulturistika mužů, kde vítěz Filip Godzsák předvedl krásný rozvoj nohou, i když mu až (dle mého) až trošku zastiňoval vršek těla (dle mého pohledu).
V kategorii kulturistiky mužů do 85 kg nenechal Igor Kočiš nikoho na pochybách, kdo je nejlépe připraveným závodníkem této kategorie a favoritem pro medaili i na Mistrovství světa. S krásnou symetrií a připraveností nedal svým soupeřům šanci. Toto mimochodem o týden později potvrdil na MS ziskem stříbra. V kategorii kulturistika mužů nad 85 kg se na pódiu potkal Štefan Havlík s Petrem Tatarkou a byl z toho docela zajímavý duel, který nakonec vyhrál těžší z této dvojice, tedy Štefan Havlík, který se následně stal i absolutním vítězem. Zpestřením v této kategorii byl i mexický reprezentant Adrian Huizar, který ve své zemi boduje v kategorii do 90kg.
Kategorie bodyfitness žen byla z mého pohledu zvláštní. Bohužel počet závodnic neumožnil rozdělení této kategorie podle výšky závodnic a mohli jsme tedy vidět různě vysoké a připravené závodnice vedle sebe na pódiu. Nejsem příznivce slučování kategorií, protože podle mého názoru rozhodčí nevědí, k jakému trendu se přiklonit.
Organizaci soutěže nešlo nic vytknout, nikdo nic zbytečně neprotahoval a vše fungovalo, jak mělo.