Z běžného uživatele fitness centra až na soutěžní pódium - Sport Nutrition Vávra

Kategorie článků

Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 5

Z běžného uživatele fitness centra až na soutěžní pódium

5.10.2011 10:53

Ráda bych Vám přestavila Pavla Šeráka a jeho příběh, jak se dostal až na soutěžní prkna kulturistiky. Pozorovatelé tvrdí, že se zjevil nový talent pro bodybuilding.

S návštěvou fitka začal už někdy v roce 2000 po ukončení několikaletého tréninku v karate, V tomto sportu byl několikanásobný mistr ČR a také dosáhl vynikajících výsledků i na mistrovství světa. Pak přišlo „dospělácké“ období, kdy člověk potřebuje víc peněz a více času na jiné priority běžného života: přišla práce, rodina a už tolik nezbývalo na tréninky v karate, kde původně trénoval 2x denně 7 dni v týdnu. Nezbývalo než se poohlídnout po něčem podobném nebo blízkém a to byl právě bodybuilding:

„Při trénincích karate jsme makali i se závažím a svalová hmota v tom věku na mě rostla i bez extra doplňků a nějaké výrazné úpravy stravy. Můžu říct, že už od mala jsem mel pevnou stavbu těla a bylo vidět, že se s tím dá něco dělat :-). Tak jsem v roce 2000 zašel do fitka a ono mě to chytlo. Člověk na sobě vidí změny a tím víc ho to pobízí znovu a znovu posilku navštěvovat. Přiznávám, vždy jsem chtěl nějak vynikat nad ostatními, a proto jsem do všeho dával maximum. Po několika letech strávených v posilce jsem nabral řádnou hmotu, která v mikině vypadala docela dobře a budila snad i respekt, ale po sundání to jaksi nebylo ono :-(!!! Slýchal jsem i od kamarádů, abych už se nedřel jen tak a něco s tím dělal víc, no já neměl pořád to správné odhodlání. Stále jsem oddaloval myšlenku na závody, prostě nějak jsem si to neodvažoval připustit, i když ve vnitř někde ta touha dřímala.

Bodybuilding jako závodní sport je velice náročný, ale hodně poučný především jak poznávat své tělo. Někdy tak relativně málo stačí a člověk vypadá hned jinak. A z mích zkušeností je to přesně v tom: „JSTE TO, CO JÍTE“. Od roku 2008 jsem rázně změnil stravování a najel na počítaní kalorií. Moje forma se natolik změnila, že jsem koukal. Začal jsem tedy podrobněji studovat. Opravdu to není o tom, kolik toho sníte, ale jak kvalitně! Určitě jako Ronnie Coleman vypadat nebudeme, ale také když budeme pojídat knedlíky a rohlíky, výraznější efekt se nedostaví. Je opravdu důležité držet se kvalitních bílkovin, sacharidů i tuků.

Zpátky k mému posunu v bodybuildingu. Pro soutěžení jsem se rozhodl na začátku letošního roku 2011 (v mých 30-ti letech), kdy jsem z jara absolvoval 3 závody po sobě. Úplně první byl Rakouský pohár, kde jsem získal pěkné 4. Místo. Poté Mistrovství Čech s první příčkou a následně týden na to Mistrovství ČR na pátém místě - to vše v kategorii Kulturistika do 90kg. Rady si bral od zkušených závodníku a kamarádů Petra Brezny a Janky Pálešové.
Tento měsíc (říjen 2011) jsem v přípravném období na 2 podzimní závody, viz poslední fotografie.

Když se člověk rozhodne pro tento sport, musí jej dělat srdcem. Když už do toho jdu, dělám to především pro sebe a vždy si určím nějaký cíl. Samozřejmě, že bych bral nějaký pěkný titul :-) jako zadostiučinění za všechnu dřinu.
Přiznávám však, že bez sponzorů je to pro mě už teď dost těžké připravit se na 100%. Celé přípravy (dieta, doplňky, plavky, soutěžní barvy) a vůbec vše kolem jsem si financoval sám a s pomocí Petra.
Uvítal bych jakoukoli pomoc v tomto sportu, co by mi pomohlo posunout se výš.

Odkaz pro všechny na závěr: Vždy se snažte být lepší, než jste a dávat tomu maximum. Bez toho to nepůjde. Prostě kvalitní strava a trénink „s hlavou“ i spánek.
Mrknete na mé stránky http://www.pavelserak.estranky.cz/ a s případnými dotazy se kdykoli ozvěte, Pavel. „

Přikládám názornou fotogalerii, jak se Pavlova forma měnila a kam až to lze dotáhnout.


Autoři článku: Mgr. Janka Pálešová a Pavel Šerák

Fotogalerie:

Hodnocení článku:

Hlasujte jako ve škole: 1 2 3 4 5 , aktuálně 2.9

Komentáře

26.10.2011 21:45 - Marketa píše
Pavel je velky dric a ma perfektne zmaklou disciplinu,drzim mu pesti v jeho dobre naslapnute kariere a na zaver kdo chce hleda zpusoby kdo nechce duvody..
8.10.2011 02:44 - Andrea píše
Jo jo určitě si Pavel zaslouží veliký obdiv, kam to až dotáhl. Né každý by to vydržel, proto dávám za 1* :-)))
Váš komentář:
Jméno:
E-mail:
Opište kód 2796:
 

Vyhledávání

Poraďte se s odborníkem

Mgr. Janka Pálešová
mobil: 608 962 685
tel., fax: 585 155 061
e-mail: info@sportnutrition.cz
ICQ: 358 329 201
358329201

Facebook

Doporučujeme

Nejlépe hodnocené články

Anketa

Nahrávám anketu...

SPORTNUTRITION VÁVRA       A U solných mlýnů 2 - Lékárna, 783 71 Olomouc       T+F 585 155 061       M 608 962 685       E info@sportnutrition.cz
webdesign 123 DESIGN