Zdravý životní styl, jak na nej - II - Sport Nutrition Vávra

Kategorie článků

Nejsledovanější články

Online návštěvníků: 2

Zdravý životní styl, jak na nej - II

6.9.2011 14:51

V předchozí kapitole jsme si vytyčili základní body jednoho velkého tématu – zdravého životního stylu. Nyní asi očekáváte stručný a jasný návod jak tedy „zdravě žít“.
Ještě dříve, než přijdeme ke konkrétním sdělením, bych ráda upozornila na nejdůležitější a základní fakt, který bude součástí všech následujících doporučení. Ačkoliv jsme všichni jeden živočišný druh, každý člověk je jedinečný originál. Tato myšlenka bude provázet všechny mé články a právě ona je tím otazníkem, který bude stát na konci každého vyřčeného faktu. Proč to tak zdůrazňuji? Jen a pouze proto, aby bylo z každého řádku zřejmé, že univerzální návod jak žít zdravě, mít dobrou kondici a být psychicky vyrovnán, jednoduše neexistuje, protože:

Určitě teď už chápete, že zdravý životní styl nemá nic společného s dodržováním přesně popsaného systému. Jedná se spíše o umění poslouchat své tělo, vnímat jeho signály a odpovídat na ně. Nezapomínat na vlastní přirozenost. Nenechat se příliš zmanipulovat rychlým tempem současné doby a mnohdy až příliš přetechnizovaným a komplikovaným okolním světem. Poslouchat spíše intuici a zdravý selský rozum, než reklamu a marketingové triky. A dbát na ROVNOVÁHU. Protože v ní je jedna veliká pravda, která platí pro všechny.

Je patrné, že o zdravém životním stylu je možné psát či polemizovat donekonečna. A je pochopitelné, že otázky „Jak?“, „Co?“, „Kolik?“ a „Kdy?“ budou chtít být zodpovězeny. V příštím článku si povíme o základních chybách při redukci hmotnosti.

 

Autor: Kristýna Lenomarová, DiS.

Fotogalerie:

Hodnocení článku:

Hlasujte jako ve škole: 1 2 3 4 5 , aktuálně 2.7

Komentáře

K tomuto článku zatím není komentář
Váš komentář:
Jméno:
E-mail:
Opište kód 2796:
 

Vyhledávání

Poraďte se s odborníkem

Mgr. Janka Pálešová
mobil: 608 962 685
tel., fax: 585 155 061
e-mail: info@sportnutrition.cz
ICQ: 358 329 201
358329201

Facebook

Doporučujeme

Nejlépe hodnocené články

Anketa

Nahrávám anketu...

SPORTNUTRITION VÁVRA       A U solných mlýnů 2 - Lékárna, 783 71 Olomouc       T+F 585 155 061       M 608 962 685       E info@sportnutrition.cz
webdesign 123 DESIGN